Home › Nieuwste kentekens

Laatst uitgegeven kentekens: de nieuwste reeksen

De RDW geeft kentekens in een vaste volgorde uit. Hier ziet u per voertuigsoort welke reeks nu aan de beurt is, hoeveel voertuigen er per dag en per merk nieuw op kenteken komen en hoe de kentekenreeksen in elkaar zitten.

Dagelijks uit het eigen kentekenregister van Kentik.nlLaatste telling: 13 oktober 2026

01Per voertuigsoort

Welke reeks is nu aan de beurt?

Per voertuigsoort de opbouw van de kentekens die de RDW de afgelopen drie weken uitgaf aan nieuwe (niet geïmporteerde) voertuigen, en de hoogste combinatie daarin die wij zagen. X staat voor een letter, 9 voor een cijfer.

Personenauto

XXX-99-X
NBL-91-R

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

8.890 nieuw en 10.364 geïmporteerd deze maand.

Bedrijfsauto

X-99-XXX
V-78-RKN

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 30 september 2026.

1.010 nieuw en 1.251 geïmporteerd deze maand.

Bromfiets

XXX-99-X
FZB-98-X

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

1.805 nieuw en 194 geïmporteerd deze maand.

Middenasaanhangwagen

99-XXX-9
98-WVL-3

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 10 oktober 2026.

1.014 nieuw en 208 geïmporteerd deze maand.

Motorfiets

99-XXX-9
90-MDV-4

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

586 nieuw en 571 geïmporteerd deze maand.

Oplegger

XX-99-XX
OX-46-KF

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

407 nieuw en 80 geïmporteerd deze maand.

Land- of bosbouwtrekker

X-99-XXX
T-62-HTH

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

205 nieuw en 107 geïmporteerd deze maand.

Mobiele machine

X-99-XXX
T-59-HTH

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

212 nieuw en 41 geïmporteerd deze maand.

Land- of bosb aanhw of getr uitr stuk

XXX-99-X
LSB-20-Z

Hoogste combinatie in deze reeks, ingeschreven op 12 oktober 2026.

91 nieuw en 10 geïmporteerd deze maand.

VoertuigsoortReeks nuNieuw in oktoberImport in oktoberTotaal september
PersonenautoXXX-99-X8.89010.36459.607
BedrijfsautoX-99-XXX1.0101.2516.209
BromfietsXXX-99-X1.8051944.175
Middenasaanhangwagen99-XXX-91.0142083.242
Motorfiets99-XXX-95865712.989
OpleggerXX-99-XX407801.153
Land- of bosbouwtrekkerX-99-XXX205107769
Mobiele machineX-99-XXX21241682
Land- of bosb aanhw of getr uitr stukXXX-99-X9110290
Driewielig motorrijtuigXXX-99-X3314166
Autonome aanhangwagen99-XXX-9111659
BusXX-999-X8132
Motorfiets met zijspan–033
02Per dag

Nieuw ingeschreven per dag

Alle voertuigsoorten, naar de datum van eerste tenaamstelling in Nederland. Nieuw = eerste toelating op dezelfde dag; import = eerder toegelaten in het buitenland.

DagNieuwImportTotaal
ma 12 oktober (voorlopig)1.3606231.983
zo 11 oktober (voorlopig)19112131
za 10 oktober7668441.610
vr 9 oktober2.1331.6503.783
do 8 oktober1.7402.5284.268
wo 7 oktober1.6074922.099
di 6 oktober1.4452.1543.599
ma 5 oktober1.1946691.863
zo 4 oktober41721
za 3 oktober65564719
vr 2 oktober1.7751.4383.213
do 1 oktober1.5742.2693.843
wo 30 september6.2356356.870
di 29 september3.4161.2014.617
ma 28 september3.1965553.751
zo 27 september10135145
za 26 september9648191.783
vr 25 september2.8231.3224.145
do 24 september2.1141.1913.305
wo 23 september1.9971.3733.370
di 22 september1.7711.4433.214
ma 21 september1.6377042.341
zo 20 september10124134
za 19 september8708241.694
vr 18 september2.4791.6734.152
do 17 september2.0351.4183.453
wo 16 september1.6651.2012.866
di 15 september1.6271.3983.025
ma 14 september1.4306222.052
zo 13 september10106116
za 12 september7407791.519
03Per merk

Personenauto's per merk in oktober

Nieuw op kenteken deze maand, inclusief import.

MerkNieuwImportTotaal
Volkswagen7001.5452.245
Toyota6127111.323
Kia9453461.291
Audi4017851.186
BMW3917811.172
Volvo5275761.103
Škoda8331961.029
Mercedes-Benz300578878
Renault499349848
Hyundai516224740
Ford180557737
Peugeot272344616
Suzuki353189542
Cupra271248519
Opel87360447
Nissan152202354
Mazda159187346
MINI221113334
Citroën78226304
Fiat22247269
SEAT46220266
BYD15497251
Lynk & Co70151221
Tesla46156202
Land Rover66115181

Top 10 in september

MerkNieuwImportTotaal
Volkswagen2.0173.5915.608
Toyota3.2671.4854.752
BMW2.2611.6233.884
Kia3.0567433.799
Tesla3.1631743.337
Renault2.4797453.224
Audi1.0021.8092.811
Volvo1.4901.3182.808
Škoda2.2435572.800
Mercedes-Benz1.4471.2502.697
04Uitleg

Hoe zitten de kentekenreeksen in elkaar?

Een Nederlands kenteken bestaat uit zes tekens in drie groepen; de volgorde van letters en cijfers heet de sidecode of opbouw. Sinds 1951 zijn twaalf opbouwen in gebruik genomen; is een opbouw vol, dan begint de RDW aan de volgende. Binnen een opbouw loopt de uitgifte van links naar rechts: de linker letter verandert het langzaamst, de cijfers het snelst. Zo is aan een kenteken te zien wanneer het is uitgegeven, maar niet hoe oud de auto is: een importauto krijgt een kenteken uit de reeks van het moment van import.

Niet alle letters worden gebruikt. Klinkers blijven weg zodat er geen woorden ontstaan, en de C en de Q lijken te veel op andere tekens. Combinaties die op een woord of afkorting met een lading lijken, slaat de RDW over. Voertuigsoorten hebben een eigen plek in de reeks: personenauto XXX-99-X beginnend met K of N; bedrijfsauto X-99-XXX beginnend met V; bromfiets XXX-99-X beginnend met F of D; middenasaanhangwagen 99-XXX-9 beginnend met 8 of 2; motorfiets 99-XXX-9 beginnend met 3 of 5; oplegger XX-99-XX beginnend met O. Welke reeks nu precies loopt, staat in de tabel hierboven.

OpbouwSidecodeIngevoerd
XX-99-9911951
99-99-XX21965
99-XX-9931973
XX-99-XX41978
XX-XX-9951991
99-XX-XX61999
99-XXX-972006
9-XXX-9982008
XX-999-X92013
X-999-XX102015
XXX-99-X11in gebruik
X-99-XXX12in gebruik
9-XX-99913volgende
999-XX-914volgende

Opbouw 13 en 14 zijn de volgende vastgelegde opbouwen; de tabel per voertuigsoort toont welke daadwerkelijk wordt uitgegeven. Taxi's en auto's van de handel (groene platen) volgen dezelfde reeksen.

Een kenteken checken?

Vul het kenteken in: gratis alle RDW-gegevens, de APK-historie, terugroepacties en de marktwaarde. Het complete dossier met advertentiehistorie, km-verloop en schadesignalen kost eenmalig € 6,95, levenslang bijgewerkt.

?Vragen

Veelgestelde vragen over nieuwe kentekens

Wat is het laatst uitgegeven kenteken?

Voor personenauto's is de hoogste combinatie die wij in het register zagen NBL-91-R in de reeks XXX-99-X, ingeschreven op 12 oktober 2026. De RDW geeft kentekens in volgorde uit; de tabel bovenaan toont per voertuigsoort de reeks die nu aan de beurt is en de hoogste combinatie die wij zagen.

Hoeveel nieuwe kentekens geeft de RDW per dag uit?

In oktober tot nu toe 27.132 inschrijvingen in alle voertuigsoorten, waarvan 19.254 personenauto's; de tabel per dag staat hierboven. Op werkdagen worden veel meer voertuigen ingeschreven dan in het weekend; aan het eind van een kwartaal en bij een nieuw bouwjaar piekt het aantal.

Welke kentekenreeks is nu aan de beurt voor personenauto's?

De reeks XXX-99-X; de hoogste combinatie die wij zagen begint met de letters N. Binnen een reeks loopt de linker letter het langzaamst op en de cijfers het snelst; is een reeks vol, dan begint de volgende opbouw (sidecode).

Kan ik aan een kenteken het bouwjaar zien?

Alleen bij voertuigen die nieuw in Nederland zijn ingeschreven: de reeks zegt dan ongeveer wanneer het kenteken is uitgegeven. Een geïmporteerde auto krijgt een kenteken uit de reeks van het moment van import, hoe oud hij ook is. Het bouwjaar (datum eerste toelating) ziet u bij de kentekencheck.

Hoe actueel zijn deze cijfers?

Wij vullen ons kentekenregister elke dag aan met de nieuwe inschrijvingen van de afgelopen weken en tellen die per dag, voertuigsoort en merk. De laatste dagen zijn voorlopig: een inschrijving verschijnt meestal een tot twee dagen na de datum in de open data. Laatste telling: 13 oktober 2026.